Məktəbəhazırlıq qrupları

s/s

Məktəbin adı

Məktəbəhazırlıq qrupunda dərs deyən müəllimin soyadı, adı, atasının adı

 
 

1

Tovuz şəhər A.S.Puşkin adına t.o.m.

Sultanova Əminə Alagöz

 

2

Tovuz şəhər A.S.Puşkin adına t.o.m.

Yunanova Mehriban Məmməd

 

3

Tovuz şəhər A.S.Puşkin adına t.o.m.

Məmmədova Tünzalə Mehralı

 

4

N.Tusi adına təb və tex təmayüllü məktəb lisey

Rüstəmova Elnarə Rəşid

 

5

N.Tusi adına təb və tex təmayüllü məktəb lisey

Rəhimova Südabə Tofiq

 

6

N.Tusi adına təb və tex təmayüllü məktəb lisey

İsmayılova Vüsalə Həsən

 

7

Tovuz şəhər M.Ələkbərov adına t.o.m.

Ələkbərova Tahirə Kazım

 

8

Tovuz şəhər A.Qasımov adına t.o.m.

İbrahimova Jalə Fərman

 

9

Tovuz şəhər A.Qasımov adına t.o.m.

İmamquliyeva Yeganə Əli

 

10

Tovuz şəhər E.Məmmədov adına t.o.m.

İsmayılova Rəfiqə Nəriman

 

11

Tovuz şəhər E.Məmmədov adına t.o.m.

Qasımova Nərminə Əmir

 

12

Qovlar şəhər M.Məmmədov adına mək-lis

Axundova Sədaqət Ağamməd

 

13

Qovlar şəhər M.Məmmədov adına mək-lis

Qarayeva Bəsti Cəfər

 

14

Qovlar şəhər S.Kazımov adına t.o.m.

Əsgərova Məhparə Cahangi̇r

 

15

Qovlar şəhər S.Kazımov adına t.o.m.

İsmayilova Gülnarə Abbas

 

16

Qovlar şəhər S.Kazımov adına t.o.m.

Ələkbərova Sərvinaz Yunis

 

17

Qovlar şəhər 2 №-li t.o.m.

Alıyeva Qənirə Bəhrəm

 

18

Qovlar şəhər 3 №-li t.o.m.

Əhmədova Aynur Sadiq

 

19

Bozalqanlı kənd Y Sadıqov adına t.o.m.

Sadıqova Xalidə Məcid

 

20

Bozalqanlı kənd Y Sadıqov adına t.o.m.

Hacıyeva Kəmalə Bahadur

 

21

Bozalqanlı kənd Y Sadıqov adına t.o.m.

Vəliyeva Zoya Rüstəm

 

22

Bozalqanlı kənd Y Sadıqov adına t.o.m.

Məmmədova Aynurə Sadıq

 

23

Bozalqanlı kənd Y Sadıqov adına t.o.m.

Quliyeva Rahilə Nəriman

 

24

Əlimərdanlı kənd M.Musayev adına t.o.m.

Kərimova Minayə İbrahim

 

25

Əlimərdanlı kənd M.Musayev adına t.o.m.

Alıyeva Təranə Şahniyar

 

26

Hunanlar kənd H.Cəfərov adınat.o.m. 

Bayramova Səfa Sübhan

 

27

Hunanlar kənd H.Cəfərov adına t.o.m. 

Əliyeva Yeganə Sərdar

 

28

Qaraxanlı kənd F.Hüseynov  adına t.o.m.

Qəhrəmanova Məhcamal Mikayıl

 

29

Qaraxanlı kənd F.Hüseynov  adına t.o.m.

Ələkbərova Minarə Alı

 

30

Xatınlı kənd F.Qasımov adına  t.o.m.

Abdullayeva Lamiyə Cümşüd

 

31

Xatınlı kənd F.Qasımov adına t.o.m.

Ələkbərova Günel Arif

 

32

Qədirli kənd C.Sadıqov adına t.o.m.

Aslanova Rübabə İsbəndiyar

 

33

Qədirli kənd C.Sadıqov adına t.o.m.

Abdullayeva Natella Cəmil

 

34

Qədirli kənd C.Sadıqov adına t.o.m.

Həsənova Reyhan Cabir

 

35

Mülkülü kənd H.Ələkbərov adına t.o.m.

Abdullayeva Rəna Burxan

 

36

Mülkülü kənd H.Ələkbərov adına t.o.m.

Nağıyeva Səidə Salman

 

37

Düz Cırdaxan kənd R.İsmayılov adına t.o.m.

Bağırova Sofiya Cəlal

 

38

Düz Cırdaxan kənd R.İsmayılov adına t.o.m.

Hüseynova Aygün Nürəddin

 

39

Cəlilli kənd E.Tağıyev adına t.o.m.

İsmayılova Yeganə Misir

 

40

Cəlilli kənd E.Tağıyev adına t.o.m.

İsmayılova Arzu Hacıbala

 

41

Aşağı Öysüzlü kənd A.Hüseynov adına t.o.m.

İbrahimova Aidə Qənbər

 

42

Aşağı Öysüzlü kənd A.Hüseynov adına t.o.m.

Sadıqova Solmaz Müzəffər

 

43

Yuxarı Öysüzlü kənd M.Məmmədov adına t.o.m.

Hüseynova Nəzakət Hüseyn

 

44

Yuxarı Öysüzlü kənd M.Məmmədov adına t.o.m.

Abbasova Afət Nəriman

 

45

Yuxarı Öysüzlü kənd M.Əliyev adına t.o.m. 

Məhərrəmova Aybəniz Vəli

 

46

Hacallı kənd Q.Rzayev adına t.o.m.

Məmmədova Sevinc Musa

 

47

Hacallı kənd Q.Rzayev adına t.o.m.

Tanırverdiyeva Elnarə Tofiq

 

48

Əlibəyli kənd H.Vəliyev adına t.o.m.

Tağıyeva Gülcöhrə Qənbər

 

49

A.Sadıqov adına Vahidli kənd t.o.m.

İsmayılova Şöhrət Səyad

 

50

Dondar Quşçu kənd t.o.m.

Hüseynova Günay Nəsib

 

51

Dondar Quşçu kənd t.o.m.

Hüseynova Şəhla Vəkil

 

52

Aşağı Quşçu kənd İ.Mürşüdov adına t.o.m.

Abdıyeva  Hicran Musa

 

53

Aşağı Quşçu kənd İ.Mürşüdov adına t.o.m.

Mustafayeva Leyla  Novruz

 

54

Aşağı Quşçu kənd İ.Mürşüdov adına t.o.m.

Hüseynova Samirə Rəsul

 

55

Aşağı Quşçu kənd 1№-li t.o.m.

Quliyev Mövsüm Qamət

 

56

Aşağı Quşçu kənd 1№-li t.o.m.

Hüseynova Şəhla İsfəndiyar

 

57

Düz Qırıqlı kənd 1№-li t.o.m. 

Allahverdiyeva Reyhan Oruc

 

58

Düz Qırıqlı kənd 1№-li t.o.m. 

Məhərrəmova Mənsurə Əsgər

 

59

Düz Qırıqlı kənd 1№-li t.o.m. 

Nəsibova Aləmzər  Nəbi

 

60

Düz Qırıqlı kənd 1№-li t.o.m. 

Alıyeva Qahirə Abuzər

 

61

Əyyublu kənd E.Bayramov adına t.o.m.

Tağıyeva Cəmilə Kamal

 

62

Əyyublu kənd E.Bayramov adına t.o.m.

Qənbərova Tehran Qənbər

 

63

Əyyublu kənd S.İskəndərov adına t.o.m.

Sadıqova Aidə Məhəmmədəli

 

64

Əyyublu kənd S.İskəndərov adına t.o.m.

Abbasova Məhbubə Xanlar

 

65

Əyyublu kənd R.Alıyev adına t.o.m.

Cəfərova Xəyalə Vahid

 

66

Əyyublu kənd R.Alıyev adına t.o.m.

Umudova Aynurə Fərman

 

67

Əyyublu kənd 1 saylı t.o.m.

Əkbərova Lalə Mətləb

 

68

Əyyublu kənd 1 saylı t.o.m.

Hüseynova Təranə Müseyib

 

69

Əyyublu kənd 1 saylı t.o.m.

Rüstəmova Aynurə Heydar

 

70

Alakol kənd N.Sadıqov adına t.o.m.

İbrahimova Qətibə Yaqub

 

71

Alakol kənd N.Sadıqov adına t.o.m.

Saadova Gülnar Dilqəm

 

72

Alakol kənd 1№-li t.o.m.

Musayeva Rahilə İsmayıl

 

73

İbrahimhacılı kənd A.Sadıqov adına t.o.m.

Həsənova Aynur Əmirxan

 

74

İbrahimhacılı kənd A.Sadıqov adına t.o.m.

Vəliyeva Təranə Vəli

 

75

İbrahimhacılı kənd A.Sadıqov adına t.o.m.

Teymurova Tahirə Nizami

 

76

Dönük Qırıqlı kənd D.Süleymanov adına t.o.m.

Abbasova Sevda Teymur

 

77

Dönük Qırıqlı kənd D.Süleymanov adına t.o.m.

Zamanova Xalidə Tofiq

 

78

Köhnəqala kənd Ş.İ.Xətai adına t.o.m.

İsmayılova  Qəndab  Qədim

 

79

Köhnəqala kənd Ş.İ.Xətai adına t.o.m.

Hacıyeva Xatirə Müstəcəb

 

80

Məşədilər kənd t.o.m.

Tağıyeva Reyhan Ələkbər

 

81

Yanıqlı kənd A.Hüseynov adına t.o.m.

Məmmədova Samirə Məzahir

 

82

Yanıqlı kənd 2№-li t.o.m.

Məmmədova Nazilə Ziyad

 

83

Əhmədli kənd t.o.m.

Abduləzova Sücayət İdris

 

84

Əhmədabad kənd t.o.m.

Zeynalabdıyev Xaliq Şükür

 

85

Çobansıxnaq kənd V.Kazımov adına t.o.m.

Əliyeva Sevil Pəlvan

 

86

Azaflı kənd t.o.m.

Mehdiyeva Güllər Əli

 

87

Bayramlı kənd E.Orucov adına t.o.m.

Cəfərova Gülyanaq Yusif

 

88

Bayramlı kənd Z.Yusifov adına t.o.m.

Hüseynova Oksana Əhməd

 

89

M.Əliyev adına Əsrikcırdaxan kənd t.o.m.

Babayeva Çimnaz Qəhraman

 

90

M.Hümbətov adına Ağbulaq kənd t.o.m.

Sariyeva Gülşən Zirəddin

 

91

Kirən kənd E.Süleymanov adına t.o.m.

Abbasova Hafizə Əmirxan

 

92

G.Nəsibov adına Böyük Qışlaq kənd t.o.m.

Sadıqova Ruhiyyə Qəməd

 

93

 Məşədivəlilər kənd M.Yusifov adına t.o.m.

Quluyev Ədalət İsgəndər

 

94

Papaqçılar kənd C.Hüseynov adına t.o.m.

Tağıyeva Rübabə Şəmil

 

95

Aşağı Quşçu kənd İ.Bayramov adına ümumi orta

Tağıyeva Zəmilə Nizami

 

96

Aşağı Quşçu kənd İ.Bayramov adına ümumi orta

Nağıyeva Nəzakət Hümbət

 

97

Qaziqulu kənd X.Cəfərov adına ümumi orta

Hüseynova Həqiqət İsa

 

Məktəbə hazırlığın təşkili

 

1. 2016-2017-dərs ilində oktyabr ayınadək 5 yaşı tamam olan əqli və fiziki cəhətdən sağlam, məktəbəqədər təhsil müəssəsinə cəlb edilməyən uşaqların yerli icra nümayəndəlikləri və  digər aidiyyəti təşkilatlarla birlikdə adlı siyahısının (SAA, doğum tarixi(il,ay, gün)) kənd, qəsəbə, şəhər(rayon mərkəzi) üzrə müəyyən edilməsi.

2. Bu uşaqlardan  faizinin həmin dərs ilində məktəbəhazırlıq təhsilinə cəlb olunacağını  nəzərə alaraq, bu məqsədlə çox uşaq sayı və normal şəraitli məktəbli kadr potensialı olan bölgələrin seçilməsi, məktəblərin siyahısının hazırlanması,(məktəb, yerləşdiyi yer, binanın tipi, sinif otaqlarının sayı, məktəbəhazırlıq üçün ayrıca otağın olması)

3. Uşaqların məktəbəhazırlıq təhsilinə məktəblərdə dövlət hesabına cəlbi barədə valideynlərin məlumatlandırılması, onların rəyinin öyrənilməsi, razı olanların və imtina edənlərin sayının müəyyənləşdirilməsi.

4. Hər bir məktəb  üzrə məktəbəhazırlıq məşğələsi keçəcək müəllimlərin dəqiqləşdirilməsi və adlı siyahısının (SAA, təhsili, bitirdiyi müəssisə, ümumi iş stajı, ibtidai sinif müəllimi kimi iş stajı, yenidənhazırlanma təhsilinə cəlb olunub-olunmaması) hazırlanması.